x
  1. Strona główna
  2. Galeria
  3. O autorce
  4. Kontakt
X

Elwira Woźniak urodziła się i mieszka w Lublinie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe.
Elwira Woźniak w swojej twórczości sięga po bardzo tradycyjne motywy – pejzaż, martwa natura (kwiaty) oraz architektura to główne tematy jej prac. Nie ulegają one przekształceniu, są traktowane dosłownie, niemal jak cytaty z natury i jest to świadomy wybór autorki. Głównym walorem jej obrazów jest rzadko spotykana precyzja w obrazowaniu szczegółu oraz umiejętne stosowanie laserunku i czystość palety. Detal i światło budują jej obrazy. Bywa, że z mglistego pejzażu miękko położonego plamą wyłania się pierwszy plan – bogaty przyrodniczo, a z zaułka odrapanych kamienic – detal lub światło, które ustawiają przestrzeń obrazu.

Tematy podejmowane przez autorkę są pretekstem do snucia opowieści o uroku światła. I mimo tego (a może właśnie dlatego), że obrazy Elwiry są ograniczone konwencją, jaką obrała malarka (naturalizm) dają one przeżyć odbiorcy wiele przyjemnych doznań estetycznych w trakcie obcowania z nimi.
Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.